جدیدترین مدل‌ موی مردانه برای سال ۲۰۱۸

توسط | ۱۳۹۷-۴-۲۴ ۱۵:۵۵:۴۹ +۰۴:۳۰ ۲۲ تیر ۱۳۹۷|زیبایی و سلامتی|
  • مشاهده تصویر بزرگتر مدل موی مردانه

وقتی بحث زیبایی مطرح باشد، فرقی نمی‌کند که آقا باشید یا خانم؛ برای همه مهم است که ظاهری دلنشین داشته باشند و چهره‌شان را طوری آرایش کنند که به سلیقه‌‌شان نزدیک است. انتخاب مدل مو یکی از آن موضوعاتی است که می‌تواند هر کسی را به دردسر بیندازد؛ مخصوصا اگر به دنبال تغییر باشید و بخواهید مدل موی خودتان را عوض کنید. در این صورت باید مدلی را انتخاب کنید که نه تنها مقصود ذهنی‌تان از تغییر را برآورده کند؛ بلکه به صورت‌تان هم بیاید و دقیقا چیزی باشد که دل‌تان می‌خواهد. با افزایش مدل‌های متنوع و حتی عجیب و غریب، رسیدن به انتخاب مناسب به کار دشوارتری تبدیل شده‌است؛ حتی برای آقایان که تصویر می‌شود توجه کمتری نسبت به موهایشان دارند. به همین دلیل، این مطلب را به معرفی جدیدترین مدل موی مردانه اختصاص داده‌ایم.

اصول انتخاب مدل موی مردانه

انتخاب مدل مو از آن مواردی است که باید جوانب مختلفی را برایش در نظر گرفت. از فرم صورت بگیرید تا جنس و نحوه‌ی رشد موها می‌تواند در انتخاب مدل مو مردانه دخیل باشد. البته سن، موقعیت شغلی و خیلی موارد دیگر هم در چنین انتخابی دخیل هستند. در این مطلب، دو عامل بسیار مهم در انتخاب مدل موی مناسب مردانه یعنی بافت مو و فرم صورت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انتخاب مدل موی مردانه بر اساس فرم صورت

خیلی وقت‌ها ممکن است ابتدا مدل مویی را انتخاب کنیم و بعد از اتمام کار آرایشگر تازه متوجه شویم که به صورت‌مان نمی‌آید؛ به همین دلیل، ترکیب و فرم صورت یکی از عواملی است که باید هنگام انتخاب مدل مو به آن توجه کنید. در ادامه بر اساس انواع فرم صورت، مدل‌ موی مردانه سال ۲۰۱۸ که با صورت شما تناسب دارد را معرفی می‌کنیم.

فرم صورت الماسی

برای چنین فرم صورتی بهتر است حجم موی بیشتری در نظر بگیرید؛ یعنی مدل‌های موی بلندتر برای صورت‌تان مناسب‌تر هستند. در مدل موی مردانه کوتاه هم می‌توانید مقداری از موهایتان را روی پیشانی بریزید تا به ترکیب بهتری دست پیدا کنید.

 فرم صورت مربعی

یکی از ایده‌آل‌ترین فرم‌های صورت است و با داشتن این فرم صورت، تقریبا می‌توانید هر مدل مویی را بدون ترس انتخاب کنید. اما بهترین مدل موها برای این فرم صورت، مدل موی کلاسیک آندرکات، مدل موی رو به عقب و مدل موهای درهم و برهم (ایده‌ال برای افرادی با موی فر) است.

فرم صورت بیضی

یکی از مناسب‌ترین فرم‌ها است که انتخاب‌های زیادی را پیش‌ روی‌تان می‌گذارد و تقریبا تمامی انواع مدل موی مردانه به چنین صورتی می‌آیند. نکته‌ی مهم اینکه در چنین فرم صورتی بهتر است موها روی پیشانی نریزند تا صورت گرد و چاق به نظر نرسد. موهای کوتاه یا بلند را به عقب حالت دهید تا ترکیب بهتری به دست بیاورید.

فرم صورت گرد

برای این فرم صورت، باید مدل مویی را انتخاب کنید تا کمی به صورت‌‌تان ارتفاع بدهد. به همین خاطر بد نیست کناره‌های موهایتان کوتاه‌تر از قسمت بالا باشند. فرق راست و چپ هم برای چنین فرم صورتی مناسب خواهد بود. اما حواس‌تان باشد که موها را یک طرف جمع کنید و آن را کوتاه‌بلند قیچی کنید تا گردی صورت کمتر دیده شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل‌ موی زنانه برای سال ۲۰۱۸

وقتی برای کوتاه یا مرتب کردن موها‌‌یتان به آرایشگاه می‌روید، حتما عکسی از مدل موی مورد علاقه‌ی خود همراه داشته باشید و با آرایشگرتان درباره‌ی این انتخاب و مناسب بودن آن صحبت کنید.

انتخاب مدل موی مردانه بر اساس بافت مو

تنها فرم صورت نیست که در انتخاب مدل مو تاثیر می‌گذارد؛ بلکه برای رسیدن به مدل موی مناسب باید بافت موی خودتان را هم بشناسید. در ادامه به معرفی مدل‌های مناسب بر اساس بافت مو می‌پردازیم.

موهای فر

آندرکات‌های بسیار متنوع و زیبایی هم برای این جنس از موها وجود دارد که بسته به فرم صورت می‌توانید آن‌ها امتحان کنید.

موهای نازک و لخت

مدل موهای کلاسیک و تقریبا شبیه آندرکات برای این جنس موها بسیار مناسب‌اند.

موهای صاف

این مدل از موها برای بلند کردن مناسب هستند و ترکیب‌های کلاسیک بسیار زیبایی هم برای این جنس مو وجود دارد. اما یادتان باشد که چنین بافتی را خیلی به عقب نفرستید و بگذارید توی صورت‌تان بریزد تا زیباتر به نظر برسید.

موهای حالت‌ دار

چنین بافتی از موها با اکثر مدل‌ها هماهنگی دارد و مشکلی در انتخاب مدل مناسب نخواهید داشت؛ زیرا بافت موهایتان هم حجم دارد و هم حرکت. حتی بلند کردن چنین موهایی هم بسیار ایده‌آل خواهد بود.

در ادامه می‌توانید عکس‌های گردآوری شده از انواع مختلف مدل موی مردانه جدید را مشاهده کنید. برای مشاهده‌ی هر عکس در سایز اصلی کافی است روی آن کلیک کنید.

شما چه مدل‌های مویی مردانه‌ای می‌شناسید و هر یک را برای چه نوع چهره‌ای مناسب می‌دانید؟ نظرتان را برای ما کامنت بگذارید.

درباره نویسنده:

سحر ملک پور
من سحر ملک‌پور هستم کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی، نوشتن، خوندن و البته دیدن فیلم کارهاییه که باهاشون زندگی می‌کنم. توی وبلاگ کبال سعی می‌کنم چیزهای جدیدی که در مورد زندگی و فعالیت‌های مختلف و به درد بخور یاد می‌گیرم رو با شما به اشتراک بگذارم.

ثبت ديدگاه

اتفاقات تازه را از دست ندهید

اتفاقات تازه را از دست ندهید

با عضویت در خبرنامه وبلاگ کبال، از آخرین تخفیف‌ها و جشنواره‌های ما مطلع شوید و مطالب مفید آموزشی را در اینباکس ایمیل‌تان دریافت کنید

با موفقیت مشترک شدید!