قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۳۹۷

توسط | ۱۳۹۸-۳-۱ ۱۶:۰۵:۵۹ +۰۴:۳۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۷|سیاست قیمت گذاری|
  • مشاهده تصویر بزرگتر قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان از آن چیزهایی است که هر سال تغییر می‌کند (قیمت چه چیزی ثابت باقی می‌ماند؟). به همین دلیل می‌‌خواهیم تعرفه‌های مشخص نقاشی ساختمان در سال ۱۳۹۷ به شما اعلام کنیم تا دید بهتری از هزینه‌های نقاشی ساختمان داشته باشید. در نظر داشته باشید که قیمت‌های اعلام شده بر اساس تعرفه‌های رایج شهر تهران هستند و مسلما در سایر استان‌ها و شهرهای کشور، باید انتظار قیمت‌های کمتری را داشته باشید.

قیمت نقاشی رنگ روغنی

قیمت نقاشی هر مترمربع با استفاده از رنگ روغنی در سال ۱۳۹۷ بین ۸ تا ۱۲ هزار تومان است. این قیمت بر اساس میزان کار مورد نیاز تغییر می‌کند و کمترین مقدار آن به دیواری تعلق می‌گیرد که به زیرسازی چندانی نیاز نداشته باشد. این دیوار با یک لایه بتونه و آستر آماده‌ی نقاشی می‌شود و می‌توان رنگ نهایی را روی آن اعمال کرد. هر اندازه دیوار شما به زیرسازی بیشتری نیاز داشته باشد و رنگ بیشتری مصرف کند، هزینه‌ی نقاشی ساختمان شما هم بیشتر خواهد بود.

◂ رنگ روغنی و رنگ اکریلیک: بین ۸ تا ۱۲ هزار تومان

◂ رنگ پلاستیک و بلکا: بین ۶ تا ۸ هزار تومان

قیمت نقاشی اکریلیک

رنگ اکریلیک از رنگ‌های نسبتا جدید و خوب بازار است که با توجه به مزیت‌هایش، بیشتر از سایر رنگ‌ها در ساختمان‌های امروزی استفاده می‌شود. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک، تقریبا معادل با قیمت نقاشی رنگ روغنی است؛ یعنی نقاشی هر مترمربع از ساختمان با استفاده از رنگ اکریلیک هم چیزی بین ۸ تا ۱۲ هزار تومان برایتان هزینه خواهد داشت. دلیل ارائه‌ی بازه‌ی قیمتی به جای یک قیمت ثابت هم ناشی از تفاوت کیفیت زیرسازی دیوارها است.

قیمت نقاشی ساختمان

رنگ اکریلیک باید حتما با غلطک روی دیوار اعمال شود.

قیمت نقاشی پلاستیک و بلکا

استفاده از رنگ پلاستیک نسبت به دو نوع دیگری که مطرح کردیم، خیلی کمتر است. رنگ پلاستیک در موقعیت‌هایی نظیر سقف ساختمان استفاده می‌شود و خیلی کم پیش می‌آید که برای دیوارها هم از رنگ پلاستیک استفاده شود؛ شاید به همین دلیل است که قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک از انواع دیگر کمتر است. نقاشان ساختمان برای هر مترمربع از رنگ پلاستیک بین ۶ تا ۸ هزار تومان دستمزد می‌گیرند.

نقاشی ساختمان
جهت اطلاع از هزینه‌ی خدمات نقاشی، کلیک نمایید

قیمت نقاشی دکوراتیو چقدر است؟

در این نوع از نقاشی، همه چیز قابل سفارش است و می‌توانید هر نوع طرح و رنگی را برای نقاشی دیوارتان انتخاب کنید. نقاشی که برای انجام این کار داوطلب می‌شود، دانش هنری خوبی دارد و می‌تواند طرح مورد نظر شما را روی دیوار یا سطح مورد نظرتان پیاده کند. با توجه به این نکته که نقاشی دکوراتیو بر اساس فاکتورهای هنری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، طبیعی است که قیمت‌ تمام‌شده‌ی بیشتری در مقایسه با انواع رایج نقاشی داشته باشد. در این نوع از نقاشی، ابتدا طرح را به نقاش نشان می‌دهید، سطح مود نظر را مشخص می‌کنید و از نقاش می‌خواهید که دستمزد پیشنهادی‌اش برای انجام این کار را اعلام کند. نقاشی دکوراتیو از اصول و قواعدی که بر قیمت نقاشی ساختمان حاکم است، پیروی نمی‌کند و هزینه‌اش به صورت توافقی محاسبه می‌شود.

 

فرمول محاسبه هزینه نقاشی:

مساحت منزل یا اتاق (برحسب مترمربع) × عدد ۳ × هزینه‌ی نقاشی هر مترمربع

قیمت نقاشی ساختمان چطور محاسبه می‌شود؟

خانه‌ی شما از اتاق‌های متعددی تشکیل شده و هر یک از این اتاق‌ها می‌توانند شرایط خاصی داشته باشند. احتمالا حوصله‌ی سروکله زدن با شرایط تاثیرگذار در قیمت نهایی را ندارید و دنبال یک راه ساده برای آگاهی از حدود قیمت نقاشی ساختمان می‌گردید. به همین دلیل، می‌خواهیم یک فرمول ساده برای این کار را به شما معرفی کنیم. کافی است مساحت منزل (متراژ) یا اتاق مورد نظرتان را در عدد ۳ ضرب کنید و مقدار تقریبی سطح قابل نقاشی را بر حسب مترمربع به دست آورید. عددی که به دست می‌آورید را ضرب در هزینه‌ی نقاشی هر مترمربع کنید تا هزینه نقاشی ساختمان را به دست بیاورید. مثلا هزینه‌ی نقاشی یک آپارتمان ۶۰ متری با استفاده از رنگ روغنی بین ۱٫۴۴۰٫۰۰۰ تا ۲٫۱۶۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود. دقت داشته باشید مبلغی که به دست می‌آورید، تقریبی است و نمی‌توان به عنوان قیمت نهایی نقاشی ساختمان روی آن حساب باز کرد.

قیمت نقاشی ساختمان

نیاز به بتونه کاری زیاد از جمله چیزهایی است که قیمت نقاشی ساختمان را افزایش می‌دهد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت نقاشی ساختمان

با وجود اینکه قیمت نقاشی ساختمان باید در یک بازه‌ی مشخص باشد و از آن تجاوز نکند، گاهی اوقات پیش می‌آید که چند عامل روی این قیمت تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال نقاشی چارچوب در، نقاشی آرک‌ها و گچ‌بری سقف و دیوارها و حتی نقاشی سطوحی که تابه حال رنگ نخورده‌اند، بیشتر از حالت عادی طول می‌کشد. همین موضوع باعث می‌شود قیمت نقاشی ساختمان افزایش پیدا کند. هزینه نقاشی این بخش‌های ساختمان به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

دقت داشته باشید که نقاشان ساختمانی به ازای خانه‌های بزرگ‌تر، هزینه‌ی کمتری را به ازای نقاشی هر متر مربع دریافت می‌کنند؛ یعنی در صورتی که متراژ ساختمان شما از حد نرمال (معمولا ۱۰۰ متر) بیشتر باشد، هزینه‌ی کمتری پرداخت خواهید کرد. کبال به عنوان یکی از مجریان حرفه‌ای نقاشی ساختمان می‌تواند میان شما و نقاشان ارتباط برقرار کند و با بهترین قیمت، نقاشی ساختمان ساختمان شما را انجام دهد. نونوار کردن خانه‌ی رویایی‌تان را به ما بسپارید.

با استفاده از کبال می‌توانید نقاشان ساختمانی را به راحتی پیدا کنید و انواع رنگ‌های روغنی، اکریلیک، پلاستیک، بلکا و رنگ‌های تزئینی را روی دیوار خانه‌تان پیاده کنید. اجرای انواع رنگ‌های فانتزی، رومالین، بلکا، مولتی کالر، کنیتکس و … با استفاده از کبال قابل انجام است.

کُبال، سامانه آنلاین خدمات خانه و ساختمان

درباره نویسنده:

محمد سماک
محمد سماک هستم و کارشناسی برق – الکترونیک خوندم. بخش زیادی از زندگیم رو به خوندن و نوشتن گذروندم و مطالعه کردن از سرگرمی‌های مورد علاقمه. خیلی اهل فیلم دیدن و یادگرفتن هستم و سعی می‌کنم هر روز، حداقل یه چیز جدید یاد بگیرم. هدفم توی وبلاگ کبال اینه که آموخته‌هامو به بقیه یاد بدم و اگه تونستم، جواب سوالات مبهم رو پیدا کنم. اگه سوالی داشتید، خیلی راحت می‌تونید توی سوشال میدیا پیدام کنید.

ثبت ديدگاه

اتفاقات تازه را از دست ندهید

اتفاقات تازه را از دست ندهید

با عضویت در خبرنامه وبلاگ کبال، از آخرین تخفیف‌ها و جشنواره‌های ما مطلع شوید و مطالب مفید آموزشی را در اینباکس ایمیل‌تان دریافت کنید

با موفقیت مشترک شدید!